ДНЗ № 2 смт. Ясіня

Батьківський лекторій

План роботи батьківського лекторію

Заняття №1.Тема: Дитячий садок – перший навчальний заклад.  Адаптація дитини.

Ознайомлення батьків з режимом роботи ДНЗ з режимом дня дітей в групі з      особливостями навчально-виховного процесу. Батьківські страхи, сумніви стосовно перебування та навчання дитини в садочку. Адаптаційний період дітей, проблеми, з якими зіткнулись батьки, діти, педагоги, шляхи виходу з них. Оптимальні шляхи створення комфортного середовища в ДНЗ.

Заняття №2.Тема: Хлопчики та дівчатка – такі різні світи.

Ознайомити  батьків з особливостями розвитку дитячого організму, схожістю та різницею між хлопчиками та дівчатками. Ознайомити з таблицею, що допоможе у адекватному ставленні до проблем, що виникають у вихованні різностатевих дітей в одній родині та окремо. Добір іграшок та ігор відповідно до статевої приналежності дитини, врахування дитячого вподобання та фізіологічної потреби.

Заняття №3. Тема: Психологічні типи темпераменту людини, характер та особливості    виховного підходу до дітей з різними типами темпераменту.

Ознайомлення батьків з різновидами темпераменту. Навчити визначати його в себе та в дитини. Вплив темпераменту на поведінку дитини, її розвиток, навчання у навчальному закладі, спілкування. Врахування цього впливу при вихованні дитини, оцінюванні та покаранні дитячих вчинків.

Заняття №4. Тема: Телевізор, комп’ютер чи іграшки та книжки.

Ознайомлення батьків з впливом перегляду дітьми телевізійних програм та комп’ютерних ігор на психічний, фізичний та розумовий розвиток – користь та шкода їх відсоткове співвідношення.  Ознайомлення з можливостями всебічного розвитку дитини за допомогою іграшок та книг. Правила їх підбору відповідно до віку дитини.

Заняття №5. Тема: Тип виховання дитини, батьківський стиль виховання та стиль виховання педагогів ДНЗ, єдність виховання.

Ознайомлення батьків з різними стилями виховання дітей. Навчити орієнтуватися  у зовнішніх проявах різних стилів виховання,  ознайомити з їх особливостями та позитивними й негативними наслідками такого виховання для формування особистості дитини. Важливість дотримання однієї стратегії у вихованні дитини, єдності вимог, встановленні рамок та правил.

Заняття №6. Тема: Спілкування – ключ до серця дитини.

Ознайомлення батьків з важливістю та наслідком браку спілкування з дитиною. Мова любові. Виявити потреби дитини, очікування від спілкування. Обговорення проблем, шляхів виходу з них.

Заняття № 7 Тема : Розвиток дрібної моторики у дитини правші та у шульги.

Ознайомлення з різницею у роботі головного мозку у дітей з провідною рукою правою та лівою. Особливості виховання та навчання відповідно до рукості. Як розвивати дрібну моторику та вчити елементам письма.

Заняття № 8 Тема : Скоро школа.

Актуальні питання: Що таке готовність до школи? Як прийняти рішення – «віддавати дитину до школи чи ні?», що треба знати про школу та вчителя при виборі майбутнього місця навчання дитини? Тестування психологом, про що свідчать результати та що далі робити?